Haber

Türkiye, İsrail’in Nablus’a düzenlediği kanlı baskını “şiddetle” kınadı

İsrail işgal altındaki Nablus’ta katliam yaptı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Bakanlık konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Nablus kentinde düzenlediği saldırıda aralarında yaşlı ve sivillerin de bulunduğu en az 10 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla kişinin de yaralandığını bildirdi. Batı Bankası. şiddetle kınıyor ve lanetliyoruzdiye düşündü.

SALDIRILAR HEMEN DURDURULMALI

Bölgede bir şiddet sarmalının yaşanmaması için İsrail makamlarının bu tür saldırı ve provokasyonlara bir an önce son vermesinin elzem olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

Baskında hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Filistin devleti ve halkına başsağlığı diliyoruz.”

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine düzenlediği baskında 10 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna, işgal kuvvetlerinin Nablus’a yönelik devam eden saldırısı.“Kınamıştı.

Ebu Rudeyna, ABD yönetimini derhal harekete geçmeye ve Filistin halkına yönelik kabahatleri ve devam eden saldırıları durdurması için İsrail hükümetine aktif olarak baskı yapmaya çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu