Haber

Edirne’de öğretmenlere yönelik “deprem psikoeğitim semineri” düzenlendi

Trakya Üniversitesi (TÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Seda Donat Bacıoğlu, okulun depremden etkilenen çocuklar için en değerli normalleşme adımlarından biri olduğunu belirtti.

TÜ’den yapılan açıklamaya göre, Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü ile uyum içinde okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik online “deprem psikoeğitim semineri” düzenlendi.

Merkez Müdürü Cihan Arslan yönetiminde gerçekleştirilen seminerde, psikolojik ilk yardım, travma, psikososyal güçlendirme hizmetleri ve afetzede öğrencilere yaklaşım hakkında bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Doç. Dr. Bacıoğlu, depremden etkilenen öğrenciler için okul yöneticileri ve öğretmenlere çok değerli sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Öğrencilerin sosyalleşmesinin değerine değinen Bacıoğlu, güzelleşme sürecinde herkesin aktif rol alması gerektiğini vurguladı.

Bacıoğlu, hayatta kalanların güven duyma, bağ kurma ve ihtiyaçlarını karşılama konusunda desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti. Depremden etkilenen çocuklar için en önemli normalleşme adımlarından biri.” ifadelerini kullandı.

haberaltinordu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu