Ekonomi

Yüksekova’da turizm saldırısı

Yüksekova’da turizm saldırısı

STK temsilcileri turist çekmek için İran’a 2 günlük ziyaret gerçekleştirdi

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki STK temsilcileri, İran’a turist çekmek için 2 günlük ziyarette bulundu.

Yüksekova’daki sivil toplum kuruluşları ve farklı esnaf gruplarının temsilcileri, ilçeye turist çekmek için önce İran’ın Türk Konsolosluğu ile görüşmeler yaptı. Heyet daha sonra İran Urmiye Ticaret Odası ve İran Seyahat Acentesini ziyaret etti. 2 gün boyunca yapılan müzakereler sonucunda 2 ülkenin ortasında ticaret ve turizmin geliştirilmesine yönelik müzakerelerin olumlu geçtiği belirtildi.

Urmiye Başkonsolosu Fehmi Çetin, bölge turizmi için görüşmeler yapacağını belirterek, “Türkiye’den ilk defa bu kadar kalabalık ve en geniş katılımın Hakkari’den olması benim için çok önemli bir ziyaretti. Bize düşen görev şu: sınır illerimizin ticari ve turizm açısından birbiriyle etkileşim içinde olmasını sağlamak için, “İki Cumhurbaşkanımızın bize hedef koyduğu 30 milyar dolarlık hacim çerçevesinde hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

TÜRSAB Lideri Cevdet Özgökçe, Hakkari ve ilçelerinin artık bir çekim merkezi haline geldiğini belirterek, “5 yıldızlı oteller, dünya ve Türkiye’nin ünlü markaları Yüksekova’da açıldı. Yüksekova Havalimanı 5 yıldır hizmet veriyor. Biz bu organizasyonu yapıyoruz” Türkiye’den turist getirmek. Van ve Hakkari, İranlılar için açık hava müzesi gibi turizm açısından birçok zenginliğe sahip iki şehir. İran’da Van’ın, Hakkari’nin ve ülkemizin daha iyi tanıtılması için bu programı yürütüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu