Haber

Yerköprü Şelalesi çevre düzenlemesiyle yeni yüzüne kavuştu

Konya şehir merkezine 100 kilometre uzaklıktaki Aladağ bölgesinde, Göksu Nehri üzerinde bulunan Yerköprü Şelalesi, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla yerli ve yabancı turistlerin hizmetine hazırlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hadim Yerköprü Şelalesi ve Çevre Düzenleme Projesi’nin 3. etap çalışmaları tamamlandı.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin önemli doğal güzelliklerinden Yerköprü (Göksu) Şelalesi’nin turizme kazandırılması ve ziyaretçi güvenliğinin sağlanması için değerli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Bu kapsamda Yerköprü Şelalesi’nde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yaptıklarını belirten Lider Altay, şunları söyledi:

“Şelale ve çevresinde yaptığımız üçüncü etap çalışmaları kapsamında 200 metrelik ahşap yürüyüş yolu, giriş, restoran, yöresel eser satış alanı ve otoparkı hayata geçirdik. Köprüyü de yeniledik. başta bedensel engelli kardeşlerimiz olmak üzere ziyaretçiler ahşap yürüyüş yolu ile şelaleyi daha yakından görebilirler.Bölgeyi yerli yabancı bir çok turistin rahatlıkla ziyaret edebileceği bir yer haline getirdik.Doğal yapının korunmasına büyük önem verdik. Konya’nın simgelerinden biri haline gelen şelalede çevre düzenleme çalışmaları sırasında bölgenin çevre düzenlemesi yapılıyor.Ülke turizmine katkı sağlayacak farklı bir güzelliğin ortaya çıktığını düşünüyorum.Gelenler çok güzel bir yeri görmüş olacaklar. her anlamda Sadece Konyalıların değil tüm Türkiye’nin şelaleyi görmesini bekliyoruz. Projenin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu