Haber

Xi, Vietnam’ın Seçilmiş Devlet Başkanı Thuong’u Tebrik Etti

PEKİN, 2 Mart (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Perşembe günü Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti’nin yeni seçilen cumhurbaşkanı Vo Van Thuong’u tebrik etti.

Çin ve Vietnam’ın birbirine dağlar ve nehirlerle bağlı iki dost sosyalist komşu ülke olduğuna işaret eden Xi, geçen yıldan bu yana Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong’un klasik dostluğun pekişmesinde değerli bir role sahip olduğunu söyledi. , stratejik bağlantıyı güçlendirmek ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliğini derinleştirmek. Anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Xi, yeni dönemde Çin ve Vietnam arasındaki kapsamlı stratejik iş birliği ortaklığının geliştirilmesi için ortak bir büyük plan hazırladıklarını da hatırlattı.

Çin-Vietnam ilişkilerine büyük önem verdiğini kaydeden Xi, ikili ilişkilerin sağlam ve istikrarlı gelişimini desteklemek için Thuong ile her zaman çalışmaya hazır olduğunu, böylece bir Çin-Vietnam topluluğu inşa etme yolunda ortak ilerleme kaydedileceğini de sözlerine ekledi. stratejik değeri olan ortak bir gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu