Haber

Venezuela Devlet Başkanı Türkiye’den dönen ekibine madalya verdi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, depremin ardından Türkiye’ye gelen, arama kurtarma çalışmalarına katılarak ülkelerine dönen Venezuelalı ekibe “Francisco de Miranda Nişanı” verdi.

Cumhurbaşkanı Maduro, Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu’nun da katıldığı törende Venezuela takımını ‘Francisco de Miranda Nişanı’ ile onurlandırdı. Maduro, arama kurtarma grubunun Türkiye’de barış, sevgi, dayanışma ve iş birliği ruhuyla Venezuela Bayrağının üç rengini dalgalandırdığını vurgulayarak gurur duyduğunu dile getirdi.

Karakas Büyükelçiliği’nden törenle ilgili yapılan açıklamada, “Büyükelçimiz Aydan Karamanoğlu’nun da katıldığı törende Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ülkemize giden arama kurtarma ekibi üyelerine madalyalarını takdim etti. Venezuela makamlarına ve halkına dayanışmaları için şükranlarımızı sunuyoruz.” beşeri bilimler veya olağanüstü erdemleri örneklemek. Francisco de Miranda, 1750 ile 1816 yılları arasında yaşamış olan Venezuela’nın askeri başkanı olarak tanınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu