Haber

Ünlü Gazeteci, Ağlayarak Arkadaşının Mağduru Olduğunu Açıklayan Nez Demir Hakkında Şok İddiada Bulundu!

Kara para akladıkları gerekçesiyle haklarında 4 ayrı soruşturma yürütülen Dilan Polat ve Engin Polat’ın eski arkadaşı ve ortağı Nez Demir, Dilan Polat yüzünden mal varlıklarına el konulduğunu söyleyerek isyan etti. Gözyaşları içinde açıklama yapan Nez Demir’in sözleri büyük ilgi gördü, kendisi ve ailesi hakkında dikkat çeken tezler ortaya atıldı! Detaylar…

Kısa sürede inanılmaz yükselişleri ve lüks paylaşımlarıyla tartışmaların odağı haline gelen Dilan Polat ve Engin Polat çifti, artık Türkiye’nin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Nedenini zaten biliyorsun.

MASAK’ın kara para akladığı ve vergi kaçırdığı iddia edilen çiftle ilgili hazırladığı raporda çok önemli tezler yer alıyor. Çiftin, yakınları adına kurdukları paravan şirketler aracılığıyla kara para akladığı söyleniyor.

Nitekim MASAK’ın milyonlarca liralık parayı şüpheli bulması üzerine çiftin yurt dışına çıkışı yasaklandı ve mal varlıklarına el konuldu. Tüm bu gelişmeler daha önce iş yaptıkları Polat Ailesi ile sınırlı kalmadı; Tabii ki çevredeki insanlara da yayıldı.

Dilan Polat’ın eski yakın arkadaşı ve ortağı Nez Demir’e ait bir şirketin de soruşturma altında olduğu ortaya çıktı; Nez Demir daha önce de Dilan Polat’la ortak olduğu için şirketinin incelenmesinin normal olduğunu söylemişti.

Ancak geçtiğimiz günlerde gözyaşları içinde bir video yayınlayarak mal varlıklarına yönelik alınan tedbirlere isyan etti.

“Bir arkadaşımın mağduruyum” diyen Nez Demir, kendisi ve esnaf babasının mal varlığı hakkında tedbir kararı alındığını duyurdu.

‘Arkadaşlarımın kurbanıyım. Yeni firmalarımın bahsi geçen firmalarla hiçbir bağlantısı yoktur ve 3 yıl önce kurulan ortaklık konusunda da herhangi bir düşünce yoktur. Hükümet de onlar incelene kadar önlem almam gerektiğini söylüyor. Peki burada benim mağduriyetim ne olacak? Hiçbir servetim yok, el konulacak hiçbir şeyim yok, bu tür şeylere bulaşmak bile benim için küçük düşürücü. Bu soruşturmanın herkesten daha çabuk sonuçlanmasını istiyorum. Önlemler bana geldi. 40 yıllık bir esnaf geldi babamın yanına, maaş veriyorum, kira ödüyorum… Bütün yetkililere soruyorum, beni gözaltına alabilirler, siz de beni sorguya çağırabilirsiniz, koşarak gelirim lütfen. ‘

Nez Demir’in gözyaşları içinde “Arkadaşının mağduru olduğunu” söylemesinin ardından Dilan Polat soruşturmasının yakın takipçisi Gazeteci Seher Yaşamayan’dan açıklamalar geldi.

Nez Demir’in açıklamasına tepki gösteren Seher Sultan, “Atalarınızın Gebze Sanayi Bölgesi’nde yaptıkları biliniyor.” Sözleriyle dikkat çekti.

Nez Demir’in bu açıklamasının ardından sosyal medyada bazı yorumlar yapıldı…

Kara para aklama iddialarına atıf yapıldı!

Bakalım bunun sonu nereye varacak! Bekleyip göreceğiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu