Haber

Ümraniye Belediyesi’nden gençlere 7 bin TL eğitim desteği

Ümraniye Belediyesi ilk kez üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımı desteğine başladı. Ümraniye Belediyesi, üniversite sınavını geçip kayıt yaptıran ve ikametgahı Ümraniye’de olan tüm öğrencilere 7 bin TL eğitim desteği sağlayacak. Başvurular 1 Aralık tarihine kadar belediyenin resmi internet sitesinden alınacak.

Sonuçlar, öğrenci belgeleriyle birlikte web sitesindeki başvuru formunu dolduracak öğrencilerin bilgileri kontrol edildikten sonra açıklanacaktır. Devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerinin lisans programlarında örgün eğitime yüzde 100 burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler eğitim desteklerinden yararlanabilecek.

BAŞKAN YILDIRIM: DESTEKLER ARTARAK ARTACAK

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, bu yıl üniversiteye girecek öğrencilere verilecek eğitim desteğine ilişkin. “Sevgili üniversite mezunu gençler; Ümraniye’de yaşıyorsanız ve okulunuza kayıtlıysanız tek yapmanız gereken Ümraniye Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formuna öğrenci belgenizi yüklemenizdir. Başvuru incelemesinin ardından 7 bin TL olan baz fiyatımız hesabınıza geçecektir. Mutlu bir şekilde geçirin. Yüzünüzde bir gülümseme tutun. Sizin sevinciniz hepimizin sevincidir. Bu vesileyle öğrencilere verdiğimiz destekler artarak devam edecek. “Eğitim desteği alacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu