Ekonomi

Revolut, bankacılık lisanslarındaki gecikmeler nedeniyle Francesca Carlesi’yi CEO olarak atadı

Bankacılık ve finans alanında doktora sahibi finans uzmanı Francesca Carlesi, Revolut’un İngiltere bölümünün yeni CEO’su olarak atandı. İngiltere’nin en değerli start-up’ı olarak bilinen ve 33 milyar dolarlık değerlemeyle global anlamda finansal üstün bir uygulama olmayı hedefleyen Revolut, şu sıralar bazı regülasyon zorluklarını aşmaya çalışıyor.

Carlesi, firmanın Ocak 2021’den bu yana devam eden bir başvuru süreci olan Birleşik Krallık bankacılık lisansını alma çabalarına liderlik edecek. Onay, 2021 hesaplarındaki 636 milyon £ gelirin %75’ini doğrulayan uzun süredir ertelenen sorunlardan kaynaklanan düzenleyici inceleme nedeniyle ertelendi. Bu, Revolut’un hesaplarının üst üste ikinci kez ertelendiği anlamına geliyor.

Şirketin CFO’su Mikko Salovaara, gelir doğrulama sorunları nedeniyle Mayıs ayında görevinden ayrıldı. Carlesi, bankacılık lisansı için başvuruda bulunan bağlı kuruluş Revolut NewCo’nun başında üç yıl çalıştıktan sonra Mart ayında istifa eden James Radford’dan görevi devraldı.

Carlesi, Deutsche Bank (NYSE: Veritabanı ), Barclays, McKinsey ve Bridgepoint Capital’de üst düzey roller üstlenmenin yanı sıra lider fintech Molo’da görev alarak yeni görevine kapsamlı bir deneyim getiriyor. Revolut’taki birkaç kadın liderden biri olarak Paroma Chatterjee ve Yoko Makiguchi’ye katılıyor.

Bu liderlik değişikliği, Birleşik Krallık hazinesinin eski ekonomi sekreteri Kitty Ussher’ın, Birleşik Krallık bankacılık kuruluşu Revolut’un yönetim kurulundaki icracı olmayan direktörlük görevinden ayrılarak Barclays’e Stratejik Politika Geliştirme Lideri olarak Genel Müdür olarak katılmasının ardından geldi.

Revolut şu anda İngiltere’de yaklaşık sekiz milyon müşteriye hizmet veriyor. CEO olarak Carlesi, şirketin mevcut zorluklarının üstesinden gelmesini ve küresel bir finansal uygulama olma hedefine doğru çalışmasını sağlamakla görevlendirilecek.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu