Teknoloji

Oyuncuların Microsoft’a Açtığı Dava YouTube’da Yayınlanabilir

Microsoft’un geçen yıl oyun devi Activision Blizzard’ı astronomik bir fiyata satın alacağını açıklaması oyun dünyasında bomba etkisi yaratmıştı. Ancak bu birleşme daha sonra birçok sorunla karşılaştı. Microsoft’un en büyük rakiplerinden biri olan Sony, satın almaya itiraz ederken, rakip kurumlar da soruşturma başlattı.

Geçtiğimiz haftalarda alıma da itiraz edilmişti. oyunculardan gelmek. On oyuncudan oluşan bir küme, Microsoft’a “tekele dönüşeceğini” belirterek dava açtı. Sonucu merakla beklenen bu davayla ilgili şimdi yeni gelişmeler yaşandı.

Oyuncuların Microsoft aleyhindeki davası YouTube’da canlı olarak yayınlanabilir

New Mexico, California ve New Jersey gibi ABD eyaletlerinde oyuncular tarafından açılan davanın bazı duruşmaları YouTube’da yayınlanabilir ortaya çıktı. Bir avukat olan Florian Muller tarafından yönetilen FossPatents’e göre davanın görüleceği bölge mahkemesi şeffaflık teklifler. Bu, bazı duruşmaların YouTube’da herkes için çevrimiçi olarak yayınlanabileceğini ortaya koyuyor.

Davanın kuzey Kaliforniya eyaletinde görüleceğini unutmayın. Oyuncuların açtığı davanın duruşmalarının ne zaman başlayacağına dair rastgele bir bilgi yok. Microsoft-Activision birleşmesinin rekabeti önleyeceğini vurgulayan davacılar, Call of Duty, Doom, World of Warcraft gibi önde gelen serilerin dava açacağını iddia etti. Microsoft devralacakde dikkat çekmişti.

Microsoft’un satın alma planı engellerle rekabet etmeye devam ediyor. Aralık ayı başında ABD Federal Ticaret Kurulu tarafından da dev şirkete dava açılmıştı. Ayrıca teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde birleşmeye itiraz eden Sony’yi hedef almış ve bazı bilinen oyunların Xbox’a gelmeyebileceğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu