Ekonomi

Nusaybin’de ramazanda ekmek yetiştirilmeyecek

Mardin’de yapılan zamlara rağmen Nusaybin ilçesinde Ramazan ayı boyunca ekmeğe zam olmayacağı belirtildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde çok sayıda vatandaş geçici veya kalıcı olarak Mardin’e geldi. Mardin’de depremzede sayısı 30 bini geçti. Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odası geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatlarına zam yapmıştı. Zam sonrası 7 liradan satılan ekmekler 8 liradan satılmaya başlandı. Mardin’deki bu artışın ardından Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası, deprem bölgesinden gelen ailelerin zor durumda kalmasın diye Ramazan ayı boyunca ilçede ekmek zammı yapmayacağını açıkladı.

“Vicdanımız zam yapmamıza izin vermedi”

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ramazan ayı boyunca Nusaybin’de ekmek fiyatının sabit kalacağını belirterek, “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Mardin’de ekmek fiyatı 8 lira toplu olarak açıklandı.Nusaybin halkı olarak ekmeğe zam yapma vicdanımız var.Nusaybin’deki fırıncı esnafı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yıl sonuna kadar sabit fiyattan satılmasına karar verdik. Ramazan Bayramı.”

“Buradaki fırıncılarımız çok iyi”

Fırından ekmek alan İbrahim Gültepe, Nusaybin’deki fırıncılara teşekkür ettiğini belirterek, “Burada zam yapılmaması kararı doğruydu. Buradaki fırıncılar çok iyi. Ekmeği alamam çünkü Şartım yok, fırıncılarımız sağolsun bedava veriyorlar.”

“Ekmeği 7 liraya satacağız”

Fırının sahibi Mehmet Nuri Yalçın, liderin isteği üzerine zam yapmama kararı aldıklarını belirterek, “Mardin’de zam vardı, biz de patronumuzun isteği üzerine ekmeğe zam yapmama kararı aldık. Cumhurbaşkanı, Ramazan’da ekmeği 7 liradan satacağız zam yapmayacağız.” – MARDİN

erdekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu