Haber

İzmir’in Dikili ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle dereler taştı, sokaklar göle döndü.

İzmir’in Dikili ilçesinde şiddetli sağanak yağış nedeniyle dereler taştı, sokaklar göle döndü, araçlar su altında kaldı. Lüks aracı sular altında kalan bir vatandaş Dikili Belediyesi’ne tepki gösterirken, bazı iş yerlerinin de su altında kaldığı ilçede okullar yarım gün tatil edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İzmir için yaptığı şiddetli yağış uyarısının ardından dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış gece de devam etti. Kentte ilk ışıklarıyla etkili olan şiddetli sağanak yağış, özellikle Dikili ilçesinde hayatı felç etti.

Okullar yarım gün tatil edildi

İlçede şiddetli yağış nedeniyle dereler taştı, sokaklar göle döndü, araçlar su altında kaldı. Bazı işyerleri de sular altında kalırken, ilçedeki ilkokul, ortaokul ve liselerin tedbir amacıyla yarım gün süreyle kapatıldığı öğrenildi.

“Hayatımızı zar zor kurtardık”

Lüks aracı sular altında kalan 42 yaşındaki İlker İnanç, Dikili Belediyesi’ne tepki göstererek, “Ben Dikili’de doğup büyüdüm. 42 yıldır şimdiki belediye başkanı ben yapacağım” diyerek ortalığı karıştırdı. buraları yapıyoruz. Eşimle birlikte zar zor canımızı kurtardık. Ailemizin ve çocuklarımızın nafakasını kesip biriktirdiğimiz parayla satın aldık.” Arabamız bu durumda. Allah’a şükür başımıza bir şey gelmedi. Ancak yıllar geçti. Bu sorun nedir? Bu insanlar neden bu kadar acı çekiyor? Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu biz miyiz? Peki bunu yaşamayı hak ediyor muyuz? Bu sebep nedir? Neden böyle? Ne oluyor? Lütfen buna bir çare bulun. Lütfen mağduriyetimin çözülmesini rica ediyorum. Bugün benim başıma geldi, yarın başkasının başına da gelebilir. Burada bebeklerin veya çocukların başına gelebilir. Bunlar neden dikkate alınmıyor? İnsanlar neden hiç dikkate alınmadan bir yönetim anlayışıyla yönetiliyor? Bu insanların herhangi bir can kaybı yaşanmadan mağdur edilmesi büyük devletimizden ve yetkililerimizden bunu talep ve bekliyoruz. “Benim başıma geldi, diğerleri yanmasın” dedi.

“Bu her zaman çok yağmur yağdığında olur”

İş yerini su basan esnaf Sadık Arıkan, “Daha önce sanayi tarafında akış vardı. Yollar yapılırken akışı bu tarafa yönlendirdiler. Su doğrudan dükkanımıza giriyor. Mağduruz, istiyoruz” dedi. Buna bir çare” derken, oğlu Ernur Arıkan ise “Yağmur saat 10 sıralarında etkisini göstermeye başladı.” “Dükkanımızı su basmaya başladı. Bu her zaman çok yağmur yağdığında oluyor” dedi.

Öte yandan kent merkezinin Bornova ve Buca ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle sokaklar göle dönerken vatandaşlar otobüs duraklarına sığındı. Bergama ilçesinde bir derede su baskını meydana geldi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu