Haber

Gözler Murat Kurum’un toplantısında: İstanbul projelerini açıklayacak

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, adaylığının açıklandığı günden itibaren çalışmalarına başladı. Kurum, İstanbul için olası projeler üzerinde çalışıyor ve aynı zamanda şehri ziyaret ediyor.

“İSTANBUL’UN SORUNLARINI ÇÖZME İRADESİNİ ORTAYA koyacağız”

Organizasyon; İstanbul için gerçekleştireceği projeleri de açıklayacak. Kurum, yapacağı çalışmaları 25 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek tanıtım toplantısında açıklayacak. Büyük lansmanı perşembe günü yapacağız, ardından 3 alt lansman yapacağız. “İstanbul’un sorunlarını çözme iradesini ortaya koyacağız.”söz konusu.

“İSTANBUL HALKININ BİZDEN NE BEKLEDİĞİNİ BİLİYORUZ”

7 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Murat Kurum’un İstanbul’a aday olduğunu açıkladı.

AK Parti’nin programından saatler sonra Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya gelerek İstanbul için yapılacak projeleri konuştu. Sosyal medyadan açıklama yapan Kurum, şunları söyledi: “İstanbul’u ve İstanbulluların bizden ne beklediğini biliyoruz! Bu şehrin mevcut kaosunu en kısa sürede ortadan kaldıracağız.”Şu ifadeleri kullandı:

“İSTANBUL İSTEĞİNE ULAŞACAK”

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 7 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Murat Kurum’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı açıklandı.

“Fatih Fatih’in emaneti olan güzel İstanbul’umuzu 81 ilin her birinde gerçeğe dönüştürerek, büyükşehir belediyesinin sadece İstanbul halkına hizmet etmesini sağlayacağız. El ele, omuz omuza, mutlaka İstanbul’a getireceğiz” son 5 yılın fetret döneminden çıktık. Geride bıraktığımız 5 yılda bunu gördük. Yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılamaz. İstanbul asla ihmal edilemeyecek, sorunlarının sürekli çözülmesi gereken bir şehir. İstanbul, önce bu şehre aşık olacaksın. Sonra kendini İstanbul halkına adayacaksın. Aksi takdirde geri dönersin, durursun, durgunlaşırsın, yıkılırsın. “Bu kaçınılmazdır. İstanbul’un bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını tüm İstanbullular gibi biz de açıkça görüyoruz. Adını birazdan paylaşacağımız adayımızla hak ettiği şehre yeniden kavuşmasını sağlayacağız.”

“İSTANBUL’DA DURAKLAMA DÖNEMİ BİTECEK”

Murat Kurum ise İstanbul’daki durgunluk döneminin sona ereceğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Şu anda tüm teşkilatımızla, bilim adamlarımızla, belediyemizdeki marka isimlerle, tecrübeli yol arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yüz günlük ve bir yıllık İstanbul Acil Eylem Planımızı hazırlıyoruz. Çok yakında inşallah müjdemizi vereceğiz. Proje tanıtım toplantımızla siz değerli İstanbullulara.

“İnşallah 31 Mart akşamı İstanbul’da durgunluk dönemi sona erecek, yeniden diriliş ve yükseliş dönemi başlayacak.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu