Ekonomi

Erdoğan: Bankacılık sektörümüz dünyaya örnek olacak konumda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında açıklama yaptı. Erdoğan, Türkiye bankacılık sektörünün yüksek standartları ve uluslararası kriterlere uyumu ile dünyaya örnek olacak bir konumda olduğunu söyledi.

Kentsel dönüşümle ilgili yasal düzenlemeler

Yeni dönemde yasal düzenlemeler yaparak kentsel dönüşüm konusunda adım atabileceklerini belirten Erdoğan, “Temel olarak imarla ilgili yasal düzenlemelerimiz var. Bu olaylardan sonra İstanbul’da bu alanlarda söz sahibi 120-130 mühendis, mimar, jeoloji mühendisi ve profesörle geniş bir toplantı yaptık.

Detaylı olarak hocalarımızla birlikte adım atabiliriz.

İkincisini de Çevre ve Şehircilik Bakanım Gaziantep’te yaptı. Sanırım yeni bir düzenleme yapılacak. Allah nasip ederse yeni dönemde hocalarımızla detaylıca konuşarak bir adım daha atabiliriz. Artık ‘bu evde falan mı yaşıyor, ne olacak’ diye düşünmeden ‘ne yapacağız’ kararı vermeliyiz.

Akkuyu açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu’da ilk adımı 27’sinde atacaklarını bildirdi. “Dünya enerjide ne gibi sorunlar yaşadı? Önce Almanya nükleer santralleri kapatma kararı aldı. Temiz enerji dediler. Şansölye’ye yanlış karar verdiğinizi söyledim.

Muhtemelen 27’sinde Sayın Putin de gelecek.

Almanya kısa bir süre sonra nükleer enerjiye geri döndü. Bu arada kömür onlar için değerliydi ve kömür kullanmaya başladılar. Onların durumuna düşmeyeceğiz. Akkuyu’ya başarıyla devam ediyoruz. Muhtemelen 27’sinde Sayın Putin de gelecek. Ya da beraber online sisteme bağlanacağız, inşallah Akkuyu’nun ilk adımını atacağız.değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu