Ekonomi

Binance.US, Voyager varlıkları için mahkeme onayı aldı

Binance.US bir süredir iflas etmiş şirket Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya çalışıyor. Mahkeme sürecinde devam eden süreçler karara bağlandı. Mahkeme, kripto para borsasının talebini takdir etti.

Mahkemenin kararı gece geç saatlerde geldi. Amerikalı yargıç hileler Kripto para borsası tarafından sunulan teklifi onayladı. Süreç YSK tarafından incelenmeye devam etse de hakim beklemeyi anlamsız buldu.

Binance.US başvurusunu zaten geçtiğimiz aylarda yapmıştı. FTX Kriz sonrasında birçok şirketin zarar görmesi kaçınılmazdı. Bu fırsatı değerlendiren diğer şirketler hem durumu değerlendirmek istediler hem de krizin büyümemesi için bir adım attılar.

Binance.US, Voyager’ın varlıklarını satın alacak

Nihayet mahkeme kararıyla resmi onay alan Binance.US, artık Voyager Digital’in varlıklarını satın alabilecek. 7 Mart Salı günü, New York Güney Bölgesi’nde bir iflas hakimi Michael Willes, satış lehinde karar verdi ve tüm itirazları reddetti.

ABD mahkemesinin kararıyla birlikte satılacak boyut da belli oldu. Mahkeme rehberliğinde Voyager, Binancee, toplam 1 milyar dolarvarlık satılacaktır.

Voyager geçen yıl iflas ettikten sonra Binance, platformun varlıklarını satın almak için harekete geçti. Ancak Binance.US başta SEC olmak üzere ABD’li düzenleyicilerle anlaşamadı ve süreç mahkemeye taşındı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

idilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu