Haber

AFAD, Sırbistan’a sellerle mücadele için ekipman sağladı

NOVI Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD), geçen ay sel felaketinin yaşandığı Sırbistan’ın Novi Pazar kentine sel ve sel sonrası durumla mücadele amacıyla ekipman desteği sağladı.

Çamur pompası, su pompası, 100 çift lastik çizme ve yağmurluktan oluşan teçhizatı Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy Novi Pazar Belediyesi’ne teslim etti.

Aksoy, burada yaptığı açıklamada, Sırbistan’ın Sancak Bölgesi ve halkının Türkiye’nin desteğine her zaman güvenebileceğini söyledi.

Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in ve iki ülkenin menfaatlerine atıfta bulunarak, “Burada sel olduğunu duyunca hemen Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bisevac’ı aradık ve yardıma hazır olduğumuzu söyledik. devletimizin tüm kurumlarıyla.” dedim.

Aksoy, “Daha sonra AFAD Başkanı ile bizzat görüştüm. (Nihat Bisevac) Cumhurbaşkanı’nın taleplerini aldık ve AFAD’dan iki heyetten bir an önce ulaştırmalarını istedik. AFAD heyeti buraya geldi, çalışmalara başladı ve Malzemeler hemen temin edildi, Novi Pazar Belediyesi’ne teslim etmeye geldik.” dedi.

Aksoy sözlerini şöyle tamamladı:

“AFAD çok hızlı çalıştığı için gurur duyduğumuz bir kurum. Hemen ihtiyaçları tespit edip alımları yapıp belediyeye teslim ettiler. Türkiye-Sırbistan ilişkileri geliştikçe, birlikte olduğumuz Sancak Bölgesi ile ilişkilerimiz de artıyor. gönülden bir bağ, daha da gelişiyor.”

Novi Pazar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihad Hasanoviç de kente yaptığı yardımlardan dolayı Türkiye’ye teşekkür ederek, bölgede meydana gelen tüm afetlerde Türkiye’nin yardım eden ilk ülke olduğuna değindi.

AFAD’ın önemine ve profesyonel çalışmasına dikkat çeken Hasanoviç, kente yapılan yardımların kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

haber-sultanhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu